Amasya Üniversitesi 11 yaşında

Dr. Metin Orbay, 17 Mart 2006 yılında kurulan üniversitenin 11. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Amasya Üniversitesi ailesi büyüyen ve güçlenen bir ailedir” dedi.

11 yıldır ülkenin çağdaş, dünyada öncü ve önder olması için araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına evrensel, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edecek; ülke ekonomisine, sağlığa, sanata, spora ve kültüre katkıda bulunacak aydın insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarına değinen Rektör Orbay, “Hep birlikte daha ileriye parolasıyla istihdam odaklı büyümeyi ve mesleki-teknik eğitimde kalitenin adresi olmayı hedefleyen ve çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran, eğitimin tüm paydaşlarıyla uyumlu ve işbirliği içerisinde çalışmalarını devam ettiren üniversitemiz kuruluşunun 11. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ’fikri hür vicdanı hür nesiller’ yetiştiriyor” diye konuştu.

Üniversitenin kuruluşundan bu yana emeği geçen tüm akademik ve idari personel ile, desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarına teşekkür eden Orbay, “Hep birlikte, ilk günkü coşkumuzla hedeflerimize ulaşmak için çalışamaya devam edeceğiz. Üniversitemizin 11. kuruluş yıldönümünü kutluyor başarı dolu nice yıllar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan İş sezonuna yeni bina ve iş makineleriyle başlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir