Memur-Sen Amasya’da ’evet’ için buluştu

Belediye Kültür Merkezindeki programa AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Memur-Sen İl Temsilcisi Recep Eliaçık, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Kerem Camcı, sendika şube başkanları, diğer yetkililer ve üyeler katıldı.

Mehmet Bayraktutar, Türk milletinin vefalı ve sağduyulu olduğunu belirterek, “Bu millet tarihinden rahatsız olanlardan, örfünden, adetinden rahatsız olanlardan, her zaman kavgayı, huzursuzluğu layık görenlerden bıkmıştır” dedi.

Baytaktutar, tüm üyelerini 16 Nisan’da yapılacak referandumla güçlü bir çoğunlukla ‘evet’ oylarının çıkması için çaba göstermeye davet etti.

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili Selvi de, “Tek başına iktidarlarla bir miktar memleket hamle yapabilmişse bu milletin basiretiyle gerçekleşmiş bir şeydir. Yoksa sistem sağlıklı işlediği için değil. Bunun içinde hukukta iki başlılık ortadan kalkacak. Aynı zamanda hukukun görevi bağımsız olmasının yanında tarafsız olmak suretiyle hukuki denetimini gerçekleştirecek. Bunun nasıl yapılacağının çerçevesi bellidir. Ama yürütme organının üzerinde vesayet oluşturan bir hukuk sistemi istemiyoruz. Hukuk adaletin teminatı olmalı. Herkese bu imkanı sağlamalıdır” diye konuştu.

16 Nisan’da yapılacak referandumun önemine değinen Selvi, “Bu yapılacak yeni değişiklik Türkiye’nin önünü açacak. Daha önceki değişikler sistem için değişikliklerdi bu değişiklik sistemde bir değişikliktir. Ülkenin önünü açacağını, önemli bir kapının aralanacağını ve memleketimiz için hayırlı hizmetlere vesile olacağını söylüyoruz” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Amasya’nın turizmdeki hedefi Körfez, Uzakdoğu ve Güneydoğu Asya ülkeleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir