Suçluların korkulu rüyaları çocukların dostu oldu

10 bin sürücü ve yaya ile 5 bin öğrenciye trafik kuralları konusunda bilgilendirme çalışmasının amaçlandığı proje kapsamında Ziyaret TOKİ İlkokulunda trafik ekiplerinden eğitim alan öğrenciler okul bahçesine geçtiklerinde suçluların korkulu rüyası olan narkotik köpeği ‘Atak’ ve bomba imha köpeği ‘Rota’ ile karşı karşıya kaldılar. Eğitmenlerinin talimatlarını eksiksiz yerine getirip yetenekleriyle göz dolduran ‘Atak’ ile ‘Rota’ya öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Jandarma motosikletli asayiş timlerinin kullandığı motosikletlere de binen öğrencilere hediye olarak çeşitli eğitim materyalleri dağıtıldı.
Programın trafik kurallarını öğrenen öğrencilerinin güvenlik güçlerini daha çok sevmelerini de sağladığını belirten Ziyaret TOKİ İlkokulu Müdürü Hüsamettin Aydın, “Korkuya dayalı değil, sevgiye dayalı bir medeniyet kurmak için öğrencilerimiz bilinçlendirildi. Vatanına, milletine, ordusuna, büyüklerine güvenen gençler bu eğitimlerle ortaya çıkıyor. Güvenin sağlanması, sevgiyi, saygıyı, huzuru da birlikte getiriyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Amasya’da 850 gram bonzai ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir