Vaatlerini 3 yıldır cebinde taşıyor

Düzenlediği basın toplantısında cebindeki broşürünün sürekli aklında olduğunu ve söz verdiği 35 vaatten yüzde 90’ını hayata geçirip çoğunun inşaat aşamasında olduğunu açıklayan Fatih Üçok, kent meydanı, kültür merkezi, toplu konut, belediye hizmet binası, otobüs terminali ve atık su arıtma tesisi gibi projeleri Suluova’ya kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Şantiyeye dönen ilçede yatırımları hayata geçirmenin kolay olmadığına değinen Başkan Üçok, “Kara delikleri kapattık. İsrafa yol açan harcamaları ortadan kaldırdık. Bütçeyi olabildiğinde rantabl kullanmaya çalıştık. Bizden önceki dönemlerde personel harcamaları yüzde 70, yüzde 80’lik düzeyleri görmüştü. Biz bunu yüzde 30’lar seviyesine çektik” diye konuştu.

659 dairelik 3. etap TOKİ konutları hakkında da bilgiler verip 5 yılın sonunda toplamda bin konutu ilçeye kazandırmayı planladığına değinen Üçok, toplantının ardından yardımcılarıyla birlikte gittiği yeni kent meydanında süren çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bir önceki yazımız olan UMKE’ye katılmak için dağda kalıp komandolar gibi süründüler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir