Yeni kimliklere ilk müracaat vali ile başkandan

Amasya’da yeni kimlik kartına ilk müracaatı, Vali Salih Işık ile Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaptı.
Yeni yıldan itibaren Amasya Merkez ve İlçe Nüfus Müdürlüklerinde yeni kimlik kartı müracaatları alınmaya başlanacağını belirten Vali Işık, “Yüksek güvenlikli ve çipli yeni kimlik kartlarımızı vatandaşlarımıza dağıtmaya başlayacağız. Kimlikler randevu sistemiyle sırayla verilecek. Burada bir plan dahilinde tüm vatandaşlarımıza kimlik kartlarını vereceğiz. Bununla ilgili arkadaşlarımız gerekli eğitimi aldılar. Yeni kimlik kartlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sevgül Zengin’in de yeni kimlik kartı başvurusu için şahsen veya randevu alarak başvuru yapılabilirken, başvuru esnasında son altı ay içinde çekilmiş bir biyometrik fotoğraf ve kimlik beyanı için nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kartı veya basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı bir belgenin müracaat eden kişinin yanında bulunması gerektiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Amasya - Yeşilırmak'ta Kedi Kurtarma Operasyonu başlıklı makalemizde -, Amasya ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir